0538 611 23 54 - 0850 803 55 08
Seçili Ürünlerde %25 İndirim Fırsatı
gaziantepankastre.net web sitesine özel belirli Ankastrelerde %25 indirim fırsatı
İNDİRİMDEN YARARLANMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

Set Üstü Ocaklarda Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Set Üstü Ocaklarda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Set üstü ocaklar fırından bağımsız olarak tasarlanmış ve tezgah üzerine yerleştirilen ünitelerdir. Set üstü ocak alırken dikkat edilmesi gereken bazı detaylar vardır. Öncelikle kullanacağınız set üstü ocağın konumu dikkatli bir şekilde seçmelisiniz. Ocağın ulaşılabilir ve kolay kullanım sağlayan yerde olması önemli bir detaydır. Kullanacağınız ocağın ölçüleri mutfak ölçüleri ile orantılı olmalıdır. Eğer bu oran tutturulmazsa mutfak kullanım alanını kısıtlayacak ve işlevselliği de azaltacaktır.

Ankastre ocaklar kullanım, yer tasarrufu ve estetik açıdan avantajlı olsa da bu setin mutfak tezgahı ile birlikte tasarlanması gerekir. Bu yüzden özellikle kiracılar için set üstü ocakalr daha çok avantaj sağlayan ünitelerdir. Ancak ev kendinizin ise ankastre ocaklar daha şık ve daha güzel bir görünüm nedeniyle tercih edilebilir.

Yeni nesil ocaklar üç farklı şekilde çalışmaktadır: Gazlı, elektirikli, indüksiyonlu. Peki bunlardan hangisi avantajlı? En yaygın olarak kullanılan ocak gazlı ocaklardır. Ancak bu ocakların kendine has bazı tehlikeleri vardır. Gazın açık unutulması ya da yemeğin taşması sonucu gaz kaçağı riski ortaya çıkabilmektedir. Tabii gazlı ocaklar için geliştirilmiş olan güvenlik sistemleri de artık mevcuttur. Sizde gazlı ocaklardan vazgeçemiyorsanız güvenlikli ocakları tercih ederek bu tehlikelerden korunabilirsiniz.
Cam elektrikli ocaklar hem prüzsüz yüzeyleri sayesinde daha kolay temizleniyor hem de daha estetik ve modern hava kattığı için daha şık görünüyor. Pişirme kalitesine gelecek olursak; elektirikli ocakların gazlı ocaklardan bir afrkı olmadığı gibi gazlı ocaklara nazaran ısıyı tabana eşit yaydığından bazı yemeklerde daha iyi sonuç vermektedir. Fiyat meselesine gelecek olursak; elektirkli ocaklar tüpten daha ekonomik olurken doğalgaz kullanımında daha pahalıya gelmektedir.

Üçüncü nesil olan indüksiyonlu ocaklar hala yaygınlaşmamış ancak teknolojik olarak oldukça önemli bir gelişim olduğunu söylemek mümkün. İndüksiyonlu ocaklar üzerine konulan kap ile etkileşime geçerek doğrudan kabı ısıtan ocaklardır. Yani ocak aslında bir enerji üreticisidir. Bu ocaklar enerji tasarrufu açısından son model olurken fiyat açısından cep yakabilmektedir. Ayrıca bu ocağı kullanabilmek için kapların seramik tencere ve tava olması gerekmektedir. Yani enerji tasarrufu açısından güzel olsa da masraflı bir ocak olduğu söylemek de gerekir.
Mini bir mutfağa sahipseniz üç gözlü ocakları tercih etmekte fayda vardır. Eğer çok kalabalık bir aileyseniz ya da çok fazla misafir gidip geliyorsa beş, altı ya da yedi gözlü ocaklardan yararlanabilirsiniz. Eğer ideal bir tercihte bulunmak istiyorsanız klasik olan dört gözlü ocağı tercih edebilirsiniz.
Alacağınız gazlı ocakların paslanmaz çelik olmasına dikkat edin. Çünkü diğer malzemelerden yapılan ocaklarda kısa sürede boya soyulması, eğrilme gibi sorunlar meydana gelebiliyor.

Renk konusuna gelecek olursak; eğer geleneksel ve zarif bir şıklık istiyorsanız beyaz, sıra dışı ve çarpıcı bir görünümden yanaysanız siyah, ışıltılı bir görünümden yanaysanız metalik tonlardan yararlanabilirsiniz.

BİLGİ VE SİPARİŞ İÇİN BİZİ ARAYIN
gaziantepankastre.net web sitesine özel seçili ürünlerde indirim fırsatı

Set Üstü Ocaklarda Dikkat Edilmesi Gerekenler!

İhtiyacınıza Özel Ürünlere Ulaşmak İçin Tıklayın: Gaziantep Ankastre

@gaziantepankastre


Gaziantep Ankastre: Gaziantep Ankastre Firmaları, Ankastre, Ankastre Set, Ankastre Ocak, Davlumbaz, Gazikent Ankastre, Gazişehir Ankastre, Türkiye Ankastre, Şahinbey Ankastre, Şehitkamil Ankastre, Nizip Ankastre, İslahiye Ankastre, Nurdağı Ankastre, Araban Ankastre, Oğuzeli Ankastre, Yavuzeli Ankastre, Karkamış Ankastre, Umut Ankastre, Umut Ticaret, Ferre Ankastre, Lanova Ankastre, Kumtel Ankastre, Luxell Ankastre, Hoover Ankastre, Simfer Ankastre, Silverline Ankastre, Franke Ankastre, Alveus Ankastre, Ukinox Ankastre, Minisan Ankastre, Maximus Ankastre, Samsung Ankastre, Profilo Ankastre, Bosch Ankastre, Siemens Ankastre, Arçelik Ankastre, Beko Ankastre, Gaziantep Hoover Ankastre, Gaziantep Hoover Bayii, Gaziantep Ferre Ankastre, Gaziantep Ferre Bayii, Gaziantep Simfer Bayii, Gaziantep Simfer Ankastre, Gaziantep Ukinox Bayii, Gaziantep Ukinox Ankastre, Gaziantep Luxell Bayii, Gaziantep Luxell Ankastre, Gaziantep Ankastre Set, Ankastre Set Gaziantep, Gaziantep Kumtel Ankastre, Gaziantep Ankastre Bayii, Gaziantep Silverline Ankastre, Gaziantep Silverline, Gaziantep Silverline Bayii, Gaziantep Minisan, Gaziantep Minisan Ankastre, Gaziantep Minisan Bayii, Gaziantep Maximus Ankastre, Gaziantep Maximus Ankastre Bayii, Gaziantep Maximus Bayii, Gaziantep Samsung Ankastre, Gaziantep Samsung Ankastre Bayii, Gaziantep Samsung Bayii, Gaziantep Profilo Ankastre, Gaziantep Profilo Ankastre Bayii, Gaziantep Profilo Bayii, Gaziantep Bosch Ankastre, Gaziantep Bosch Ankstre Bayii, Gaziantep Bosch Bayii, Gazaintep Siemens Ankastre Bayii, Gaziantep Siemens Ankastre, Gaziantep Siemens Bayii, Gaziantep Arçelik Ankastre Bayi, Gaziantep Arçelik Ankastre, Gaziantep Arçelik Bayii, Gaziantep Beko Ankastre Bayii, Gaziantep Beko Ankastre, Gaziantep Beko Bayii, Gaziantep Hoover Ankastre, Gaziantep Hoover Ankastre Bayii, Gaziantep Hoover Bayii, Gaziantep Franke Ankastre Bayii, Gaziantep Franke Bayii, Gaziantep Franke Ankastre, Gaziantep Alveus Ankastre, Gaziantep Alveus Ankastre Bayii, Gaziantep Alveus Bayii, Gaziantep Ukinox Bayii, Gaziantep Ukinox Ankastre Bayi, Gaziantep Ukinox Ankastre, Gaziantep Ferre Ankastre Bayii, Gaziantep Simfer Ankastre, Gaziantep Simfer Ankastre Bayii, Gaziantep Simfer Bayii, Gaziantep Kumtel Ankastre Bayii, Gaziantep Kumtel Bayii, Gaziantep Luxell Ankastre Bayii,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN